شنبه تا جمعه, به صورت شبانه روزی
یدک کش

یدک کش

یدک کش

با توجه به گسترش خودروها، امدادخودرو به یکی از ضروری‌ترین و مهمترین خدمات در سراسر جهان تبدیل شده است که این موضوع شامل ایران نیز می‏باشد. این خدمات ممکن است توسط برخی از شرکت‎هایی که مخصوصا با هدف امدادرسانی به خودروها ایجاد شده‎اند انجام شود و یا توسط برخی از شرکت‌های خودروسازی که برای امدادرسانی به خودروهای خود تولید شده‎اند انجام شود. به هر حال امداد خودروها باید مجوز انجام این کار را داشته باشند و برای انجام این کار کارت شناسایی معتبر هم صادر می‎شود.

امداد خودرو چه کاری انجام می‌دهد؟

زمانی که فردی در حال رانندگی باشد و یا حتی در هنگام توقف ماشین خود احساس خرابی و یا وجود نقص فنی در آن کند، باید فوراً با شرکت‎های امداد خودرو تماس بگیرد و از آن‎ها درخواست امدادرسانی کند. حال اگر خودرو مشکل حادی نداشته باشد و نیاز به یک تعمیر جزئی داشته باشد کارشناسان امداد خودرو در همان‎جا مشکل را رفع می‎کنند و خودرو را به فرد می‏دهند. اما اگر خودرو با مشکل جدی روبرو باشد و کارشناسان امداد خودرو نتوانند آن را در محل تعمیر کنند، خودرو را به تعمیرگاه معتبر منتقل می‌کنند تا اقدامات لازم جهت برطرف شدن مشکل و نقص فنی برای آن انجام شود. این موضوع را هم باید افزود که انتقال خودرو به تعمیرگاه توسط یدک کش انجام می‎شود.

یدک کش

 

استفاده از امداد خودرو چه مزایای دارد؟

برخی از افراد تصور می‌کنند تا زمانی که خودروی آن‎ها دچار مشکل جدی نشده باشد و یا این که مشکل خودروی آن‎ها منجر به روشن نشدن خودرو شود، نیازی به امداد خودرو و یا تعمیرگاه ندارند که متاسفانه این تصورات بسیار اشتباه هستند، چرا که تعمیرات جزئی و منظم خودرو می‌تواند برای خودرو هر فردی بسیار مفید باشد، چرا که به این گونه صاحب خودرو می‏تواند از بروز هرگونه حوادث ناگوار و خطرآفرین پیشگیری کند. هم چنین باید افزود که اگر صاحب ماشین تا بزرگ‎تر و جدی‎تر شدن مشکل خودرو دست نگه دارد، بعدها باید هزینه بیشتری را برای عیب یابی و رفع مشکل خودروی خود پرداخت کند. هم چنین در کنار هزینه زمان زیادی را نیز از دست خواهد داد.

هر فردی با استفاده به موقع از خدمات امداد خودرو می‏تواند از مزایایی از جمله: تعمیر خودرو به صورت کاملا حرفه ای، تعمیر خودرو در کوتاه ترین زمان ممکن، عدم بروز حوادث ناگوار در آینده، هزینه های تعمیر مقرون به صرفه و حمل خودرو به صورت کاملا ایمن بهره مند شود.

امداد خودرو چه خدماتی ارائه می‎دهد؟

برای خیلی از دوستان سوالی که به وجود می‏آید، این است که امدادخودرو چه خدماتی را ارائه می‎دهد؟ در این باره بهتر است که بدانید به طور معمول شرکت‎های امدادخودرو خدمات متنوع و زیادی از جمله: تعویض باتری، پنچر گیری،  حمل خودرو به تعمیرگاه و … را ارائه می‏دهند. می‎توان این گونه بیان کرد که به طور کلی خدماتی که توسط شرکت‎های امداد خودرو ارائه می‌شوند مربوط به پیدا کردن عیب خودرو و برطرف کردن آن می‏باشد. بهتر است که بدانید خدمات امداد خودرو می‌تواند هم درون شهری و هم برون شهری باشد.

با این حال از عمده خدمات امداد خودرو می‏توان به مواردی از جمله: تعمیر در محل، انتقال خودرو به تعمیرگاه، انتقال خودرو به نمایندگی، انتقال خودرو به مرکز تعویض پلاک، اعزام یدک کش به محل، سوخت رسانی در جاده ها، امداد باطری، تعمیرات برق خودرو و مکانیکی پنچر گیری اشاره کرد.

نکاتی در مورد یدک کش خودرو

با توجه به گسترش خودرو این روزها به طور تقریبی میلیون‌ها خودرو در سطح جاده‎ها و یا خیابان‎های کشور تردد می‎کنند. حال گاهی اوقات مشاهده می‎شود که راننده در هنگام رانندگی و یا توقف ماشین احساس خرابی و یا وجود نقص می‏کند و از این رو با امدادخودرو تماس می‎گیرد. حال زمانی که مشکل جدی برای خودرو به وجود آمده‏باشد، کارشناسان امداد خودرو، خودرو را به یک تعمیرگاه معتبر منتقل می‌کنند تا به این گونه اقدامات لازم جهت برطرف شدن مشکل انجام شود. حال به طور معمول حمل خودرو با یدک کش صورت می‌گیرد، چرا که به واسطه یدک کش خودرو، خودرو در ایمنی کامل به محل مورد نظر منتقل می‌شود.

بهتر است که بدانید یدک کش خودرو یکی از متداول‎‌ترین روش‎ها برای حمل خودرو در امداد خودروها است. به احتمال زیاد تا به اکنون در جاده و یا خیابان‎های شهر تعدادی از یدک کش های خودرو را مشاهده کرده‎اید. یدکش خودرو یک ماشین نیمه سنگین همانند نیسان است که در قسمت بار آن یک جرثقیل قرار داده شده‎است. بهتر است که بدانید به طور معمول یدک‌کش‏‌ها در دو نوع معمولی و چرخ گیر هستند. حال در رابطه با چرخ گیرها بهتر است که بدانید در این نوع وسیله ویژه‌ای وجود دارد که در زیر لاستیک‌های خودرو قرار گرفته‎است و به وسیله آن خودرو تا ارتفاع مناسبی بالا آورده می‎شود و به این گونه خودرو را به راحتی و بدون هیچ مشکلی حمل می کنند. اما در نوع معمولی آن جرثقیل به شاسی خودرو وصل می‌شود و سپس خودرو بالا برده می‌شود.

چه مواردی باید قبل از حرکت اتومبیل چک شود؟

بهتر است برای جلوگیری از عواقب خرابی خودرو قبل از حرکت به ویژه قبل از رفتن به مسافرت برخی از موارد توسط امدادگر و یا حتی راننده چک شود. حال در ادامه این موارد را بررسی خواهیم کرد.

چک کردن تایرها

یک راننده و یا امدادگر وظیفه شناس باید قبل حرکت از سلامت تایرهای ماشین اطمینان حاصل کند، چرا که خرابی و پارگی تایرها می‏تواند عواقب بدی را داشته باشد.

روغن اتومبیل

بررسی روغن ماشین از دیگر مواردی است که باید قبل از راه انداختن خودرو خود چک شود.

گیربکس

اگر کارکرد خودرو بالا است، بهتر است میزان روغن گیربکس چک شود تا مشکلی را به وجود نیاورد.

ترمز خودرو

یکی از مهم‎ترین علل تصادفات جاده‏ای خرابی ترمز ماشین است، امدادخودرو توصیه می‎کند اگر ترمز به هر دلیلی خراب است و یا حتی زمان تعویض لنت ترمز است، باید هر چه سریعتر برای تعمیر آن اقدام کنید.

فیلترهای هوا

چک کردن فیلترهای هوا یکی دیگر از نکاتی است که باید انجام شود. البته تمیز کردن فیلترهای هوا کار ساده‏ای است و نیاز به مراجعه به تعمیر گاه ندارد.

چک کردن سیستم خنک کننده ماشین

قبل از حرکت خودرو و زمانی که موتور خودرو خنک است باید مایع رادیاتور و تانک مایع ذخیره رادیاتور پر باشد.

بررسی مایع شیشه شور

متاسفانه به طور معمول خیلی از رانندگان فراموش می‎کنند که منبع مایع شیشه شور را پر کنند. شاید از نظر خیلی از افراد این موضوع زیاد مهم نباشد، اما به یاد داشته باشید که ممکن است در سرعت بالا گرد و غبار جلوی دید شما را در هنگام رانندگی بگیرد. مشاهده می‎شود که گاهی همین مورد باعث تصادفات جاده‎ای شده‏است. به همین دلیل بهتر است است این مورد را هم رعایت کنید تا مشکلی برای شما در هنگام رانندگی به وجود نیاید.

سخن آخر

با توجه به توسعه خودروها، وجود امداد خودرو به یکی از ضروری‎ترین خدمات در سراسر دنیا تبدیل شده‎است که این خدمات توسط برخی از شرکت‎هایی که مجوز دارند انجام می‌شود. حال در این مقاله به صورت کامل در رابطه با خدماتی که امدادخودرو ارائه می‎دهد و مزایای استفاده از امدادخودرو صحبت کردیم. هم چنین در ادامه بیان کردیم که با استفاده از یدک کش خودرو، خودرو به صورت ایمن به مکان مورد نظر منتقل می‎شود و در نهایت نکات مهم که قبل از حرکت ماشین بهتر است چک شوند را نیز بیان کردیم.