شنبه تا جمعه, به صورت شبانه روزی

تاریخچه شرکت هیوندای موتور و انواع ماشین های در ایران

تاریخچه شرکت هیوندای موتور

پس از موفقیت نسل پنجم (NF) هیوندا تصمیم گرفت با صرف هزینه بالا ، نسخه جدید بروز متفاوت با زبان طراحی شرقی ( استفاده از خطوط تیز و فاصله گرفتن از طراحی به اصطلاح آوانگارد نسل قبلی) به بازار ارائه کند. حاصل این تصمیم تولد سونوتا YF پرطرفدار بود. طراحی خاص و متفاوت اعتباری که طی 5 سال برای برند هیوندایی در ایران کسب شده بود موتور قوی تر که کمبود شتاب و کشش نسل قبلی را در حدودی جبران می کند باعث شد YF در بازار نه تنها موفقیت NF را تکرار کند بلکه موفق تر عمل کند.
در زیر کاپوت YF یک موتور 4 سیلندر 2.4 لیتری DOHC با توان 197 اسب بخار در دور موتور 6300rmp و کشش 252 نیوتن متری در دور موتور 4250rmp جا گرفته است که وظیفه انتقال قدرت تولیدی این موتور بر عهده یک گیربکس 6 سرعته اتوماتیک با قابلیت تعویض دستی به چرخ های جلو است.

طراحی سونوتا نسبت به نسل قبل دچار دگرگونی شده و از طراحی غربی و محافظه کارانه خود فاصله گرفته و طراحی خشن با خطوط تیز و حجم ها مثبت ومنفی به خود گرفته است. در داخل کابین با فضایی متفاوت به خطوط بلند و با شیب زیاد مواجه می شویم که به شدت بیننده را به وجد می آورد.
هیوندا برای طراحی YF هزینه بسیار زیادی کرده است که موفق عمل کرده است. سواری خودرو نسبت به نسل قبل به علت رینگ ها ی بزرگتر و ارتفاع پایین تر سواری خشک تری ارائه می دهد و تکان قسمت عقب بیشتر و گاهی تکان دهنده است.

آسان موتور طبق رسم همیشگی خود در آپشن کم نگذاشته و YF را در بالاترین سطح رفاهی به بازار ارائه کرده تهویه مطبوع دوگانه، صندلی های برقی جلو همراه با گرم کن و سرد کن، سقف پانارومیک به همراه سانروف، سیستم ورود و خروج بدون کلید و استارت دکمه ای، ABS , EBD , ESP سنسور پارک جلو و عقب ، سیستم صوتی در نسخه فول، گرمکن آینه های بقل به همراه تاشوی برقی، آیینه وسط الکتروکرومیک، سنسور نور وباران تنها بخشی از امکانات رفاهی  YF است که آن را به یکی از مجهزترین خودروها در کلاس خود تبدیل کرده است.
YF هندلینگ را به ذیکی از مجهزترین خودروها در کلاس خود تبدیل کرده است.

YF هندلینگ چندان  تعریفی نسبت به رقبا ندارد و سواری آن خشک تر است اما به علت ظاهر خاص و خشن شرقی، امکانات رفاهی سطح بالا، پشتیبانی آسان موتور تبدیل به یکی از خدروهای پرطرفدار بازار شده که در سال 2014 یک فیس لیفت کوچک تجربه کرد که شامل تغییر رنگ تودوزی از کرم مشکی به مشکی کامل ، تغییر گرافیک چراغ های عقب و رینگ با طرح های جدید می شد. YF خودرویی پر امکانات با ظاهری جذاب اما با سواری خشک تر و تعلیق کوبنده تر نسبت به رقبا که بازار دست دوم خوبی دارند است.
مصرف سوخت خودرو در صورت فشار به پدال گاز به طرز وحشتناکی بالا می رود اما بطور میانگین در هر صد کیلومتر 8.4 لیتر سوخت مصرف می کند که برای رسیدن به این امر باید رانندگی بسیار آرام و به دور از شتاب را تجربه کرد.

www.hyundai.com
در صورت نیاز به امداد خودروی سوناتا هیوندای می توانید با شماره 09128988946 تماس بگیرید.