شنبه تا جمعه, به صورت شبانه روزی
امداد خودرو

امداد خودرو

امداد خودرو

امروزه خودروها یکی از وسایل پرکاربرد در زندگی بشر هستند و هر ساله شاهد ایجاد تغییراتی در این وسیله پرکاربرد توسط کمپانی‌های خودروسازی مختلف دنیا هستیم. با اینکه این وسیله راحتی و امنیت بسیاری را برای ما ایجاد کرده است، اما ممکن است گاهی مشکلاتی را نیز برایمان ایجاد کند.
یکی از مشکلاتی که برای هر دارنده خودرو در سطح شهر و یا در جاده ممکن است پیش بیاید، خرابی ماشین و روشن نشدن آن بخاطر تصادف و یا دلایل دیگر است. در این شرایط تنها چیزی که به آن نیاز دارید یک یدک کش خودرو است تا هر چه سریع‌تر به کمک شما بیاید و خودروی شما را جابجا کند یا به تعمیرگاه انتقال دهد. حمل و انتقال خودرو با یدک کش یکی از خدمات امداد خودروی دایملر است که در هر ساعت از شبانه‌روز که شما نیاز داشته باشید، در کمترین زمان آماده خدمت‌رسانی به شما در هر نقطه از تهران است. تنها کاری که شما باید انجام دهید، یک تماس با شماره یدک کش خودرو امداد خودروی دایملر است تا یدک کش و امداد خودرو در کمترین زمان در محل موردنظر شما حاضر شود.

یدک کش
یدک کش خودرو چیست؟

دستگاه یدک کش خودرو اغلب یک خودرو وانت بار است که برای حمل و انتقال ایمن و سریع خودروهای دیگر که بنا به دلایلی روشن نمی‌شوند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این وسیله در واقع جزو تجهیزات ترافیکی و راه‌سازی شمرده می‌شود و دارای وزنی بیشتر از 2 تن است. یدک کش خودرو شباهت بسیاری به یک جرثقیل دارد و مانند آن دارای هیدرولیک و اهرم است که زیر خودروی موردنظر قرار می‌گیرد. یدک کش‌ها وسیله‌ای بسیار ایده‌آل برای حمل و انتقال خودروهایی در اندازه و وزن‌های مختلف هستند و بیشتر به منظور انتقال خودروهای خراب به تعمیرگاه استفاده می‌شوند.
انواع یدک کش خودرو
یکی از مواردی که در هنگام درخواست یدک کش خودرو با توجه به انواع یدک کش امداد خودرو باید در نظر داشته باشید، درخواست نوع یدک کش مناسب با خودرو است. شاید ندانید که شرکت‌های امدادرسان خودرو، انواع مختلف یدک کش را برای ارسال در اختیار دارند. این یدک کش‌ها با توجه به نوع و وزن خودرو در انواع مختلف طراحی شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند. در نتیجه آشنایی با انواع یدک کش خودرو برای انتخاب یک یدک کش مناسب در زمان خرابی خودرو اهمیت زیادی دارد.
⦁ دستگاه یدک کش Integrated
این نوع از یدک کش یکی از پرقدرت‌ترین و بزرگ‌ترین دستگاه‌های یدک کش خودرو است که به صورت تخصصی برای خودروهای سنگین مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای اینکه این وسیله بتواند خودروهایی بزرگ و سنگین را حمل و جابجا کند، به تعداد زیادی بازو و محور اضافی مجهز شده است. این یدک کش می‌تواند خودروهایی با چند برابر وزن خود را حمل کند. برای انتقال و جابجایی خودروهایی مانند کامیون و اتوبوس این نوع یدک کش توسط امداد خودرو ارسال می‌شود.

⦁ دستگاه یدک کش Wheel Lift

نحوه عمل این دستگاه یدک کش همانند یک یدک کش زنجیری است با این تفاوت که به جای زنجیر از میله فلزی برای نگهداری خودرو استفاده می‌شود و آسیبی به خودرو وارد نمی‌کند. این میله‌ها در هنگام بالا بردن خودرو توسط بالابر هیدرولیکی آسیبی به سپر ماشین وارد نمی‌کند و در زیر لاستیک های جلو و یا عقب قرار می‌گیرند. اگر به دنبال یک یدک کش خودرو ارزان نسبت به یدک کش flatbed هستید، این نوع یدک کش گزینه مناسبی است، اما این نکته را در نظر داشته باشید که ایمنی آن نیز کمتر است.

⦁ دستگاه یدک کش Flatbed

این یدک کش خودرو از معمول‌ترین و ایمن‌ترین انواع یدک کش‌ها در جهان است. این کامیون‌های باریک دارای یک سطح صاف برای قرار گرفتن خودرو بر روی آن در قسمت پشتی خود هستند. همچنین یک سطح شیبدار هیدرولیکی برای انتقال خودرو به این کامیون در قسمت پشتی آن وجود دارد. این نوع یدک کش اتومبیل علاوه بر استفاده در انتقال خودروهای آسیب دیده و تصادفی در جاده‌ها، برای انتقال خودروهای صفر از کارخانه به نقاط مختلف بسیار مناسب است. از این نوع یدک کش خودرو در ابعاد بزرگ‌تر می‌توان برای انتقال تعداد بیشتر از یک خودرو و قایق نیز استفاده کرد.

⦁ دستگاه یدک کش hook

یکی از قدیمی ترین انواع یدک کش خودرو، یدک کش زنجیری است که با توجه به اینکه آسیب‌هایی مانند خراشیدگی و ایجاد ترک به دلیل فشار بیش از حد به سپر خودرو وارد می‌کند و همچنین به محرک خودرو صدمه می‌زند، امروزه تنها برای انتقال و جابجایی خودروهای اوراقی و بدون استفاده کاربرد دارد. ممکن است از این یدک کش در حمل و انتقال خودروهای ارزان قیمت و یا خودروهایی که در تصادف دچار آسیب زیادی شده‌اند نیز استفاده شود.

قیمت یدک کش خودرو امداد خودرو
تمامی هزینه‌ها و دستمزد‌های اعزام یدک کش خودرو تحت نظارت اتحادیه تعیین و قیمت‌گذاری شده است. شما می‌توانید از تمام خدمات حمل خودرو در انواع حمل خودرو به تعمیرگاه، مراکز بیمه، مراکز تعویض پلاک و همچنین حمل خودروی مسابقه‌ای خود با بهترین کیفیت و قیمت مصوب استفاده کنید. پشتیبانی 24 ساعته و در 7 روز هفته، امکان ایجاد تماس و ارتباط سریع، خدمات رسانی در کمترین زمان با امکان جستجو و یافتن موقعیت راننده از مواردی است که در کنار قیمت مناسب به عنوان ملاک‌هایی برای انتخاب یک امداد خودرو مناسب در نظر گرفته می‌شود.

نکات مهم در استفاده از یدک کش خودرو
به عنوان اولین و مهم‌ترین نکته همیشه شماره تماس یدک کش خودرو را با خود همراه داشته باشید، زیرا حادثه هیچگاه خبر نمی‌کند. شاید شما به عنوان یک راننده محتاط همیشه قوانین موجود را برای داشتن یک رانندگی بی خطر رعایت کنید، اما باید ایمن نبودن جاده‌ها و خیابان‌ها و وجود رانندگان بی احتیاط را نیز در نظر داشته باشید. به این ترتیب در صورت آسیب دیدن خودرو به هر دلیلی دیگر نگران پیداکردن یک یدک کش خودروی مطمئن در اطراف خود نیستید و با یک تماس سریع، امداد خودرو در سریع‌ترین زمان برای کمک به شما در محل حاضر می‌شود.
دوم اینکه در هنگام درخواست یدک کش خودرو از هر یدک کشی استفاده نکنید و با دادن اطلاعاتی کلی از نوع خودرو و نوع آسیب وارده به خودروی خود، از امداد خودرو بخواهید تا یدک کشی مناسب را برای شما ارسال کند. در این صورت می‌توانید مطمئن باشید، در طول فرآیند اتصال خودرو به یدک کش و حمل و انتقال خودرو توسط یدک کش، کوچکترین آسیبی به خودروی شما وارد نمی‌شود.
سومین و آخرین نکته اینکه خودروی خود را به افراد غیرمتخصص و غیرحرفه‌ای در اینکار نسپارید، زیرا انجام غیراصولی کار ممکن است باعث رساندن آسیب‌های جبران ناپذیر به خودروی شما شود. امداد خودروی دایملر با برخورداری از کادری کاملا حرفه‌ای و با تجربه و ارائه خدمات با ضمانت، آماده ارسال یدک کش و تعمیر انواع خودروهای ایرانی و خارجی شما است.

امداد خودرو

سخن آخر
شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در هنگام رانندگی در خیابان اتومبیلتان دچار مشکل شده و دیگر روشن نشده باشد. در این هنگام آنچه بیشتر از همه چیز از خدا می‌خواهید یک یدک کش خودرو و انتقال سریع‌تر خودرو خود به یک تعمیرگاه است. این مورد همچنین در تصادفات جاده‌ای و یا در خیابان‌های شهر نیز ممکن است پیش بیاید که به علت شدت آسیب وارده به خودرو امکان روشن کردن و حرکت خودرو وجود نداشته باشد.
یدک کش‌ها در واقع اغلب وانت بارهایی هستند که برای حمل و جابجایی این قبیل خودروها به امکاناتی مجهز شده اند و در انواع مختلفی در مراکز امداد خودرو موجود هستند. نوع خودرو و نوع آسیب وارده به آن در ارسال انواع یدک کش خودرو تاثیرگذار است و شما با دادن اطلاعاتی کلی می‌توانید به ارسال مناسب‌ترین یدک کش خودرو به امدادرسان خودرو کمک کنید.